news

Jak co roku staramy się uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tym razem nie mogło nas tam zabraknąć zuwagi na znamienitych prelrgentów miedzy innymi Scott Davis i Mark Richards.

Konferencję otworzyła prezentacja “Jak usprawnić model domeny wykorzystując jBPM?” prowadzona przez Toma Baeyensa i Jorama Barreza. Drugą prezentację wygłosił keynote tegorocznej konferencji, Mark Richards o messagingu, krótko omówił podstawy JMS uzupeniając wypowiedź kodowaniem na żywo. Znakomita merytorycznie i przydatna dla każdego programisty była prezentacja na temat sytuacji wyjątkowych prowadzona Tomasza Skutnika z e-point SA..

W sesjach równoległych wykłady prowadził m. in. Piotr Walczyszyn z Adobe, który mówił na temat wzbogacania modelu z wykorzystaniem Flex 4 i Adobe LiveCycle Data Services 3. Waldemar Kot z Oracle pokazał kilka ciekawych pomysłów na współbieżność w środowisku JEE. Jacek Kunicki zaprezentował m. in. jak za pomocą Javy i biblioteki leJOS można zaprogramować robota i dzięki temu kierować nim z telefonu komórkowego. W tym samym czasie, w drugiej sesji Wojtek Seliga omówił różne aspekty code review. Następnie, uczestnicy JDD mogli wybierać miedzy wykładami dwóch gwiazd: Marka Richardsa o anty-wzorcach i Scotta Davisa o testowaniu z Groovy.

Ostatnimi wykładami w sesjach równoległych były prezentacje Sławomira Sobótki o architekturze aplikacji opartych o DDD wykorzystujących Seam i Flex oraz Michała Bartyzela, Mariusza Sieraczkiewicza o technicznych i miękkich umiejętnościach jakie posiadać powinien każdy programista. Na sam koniec tegorocznego JDD wystąpił Scott Davis z prezentacją „Architektura Resource-Oriented (ROA) i REST„.

143_small