portfolio

Superfoto.pl Sp. z o.o.

Wiodący serwis, realizujący odbitki i gadżety ze zdjęć cyfrowych. Serwis wpFoto (Superfoto.pl dla Wirtualna Polska S.A.) – autoryzacja i dostęp do danych adresowych użytkowników WP S.A. przez WebServices.

Technologia: PHP, MySQL oraz wysokowydajny system do przechowywania 9TB zdjeć, WebServices, JS (dojo), AJAX, Flash + Actionscript, Smarty.

Zakres odpowiedzialności: analiza, projekt techniczny, funkcjonalny i graficzny, realizacja oprogramowania, wdrożenie oraz utrzymanie

Zespół: 4 osoby
Czas trwania: 6 miesięcy (5 lat utrzymania i rozwoju)

Superfoto Sp. z o.o.

Zadanie postawione przed BOFHnet polegało na zaprojektowaniu, realizacji i wdrożeniu serwisu internetowego oraz backoffice dla Superfoto.pl. W momencie tworzenia Supefoto.pl nie było w Polsce w branży photofinishingu tej klasy serwisu internetowego. Wszystkie rozwiązania w zakresie interfejsu użytkownika, przesyłania i przechowywania zdjęć, sposobów zamawiania i płatności oraz dalszej obsługi zlecenia, były projektowane przez BOFHnet wspólnie z Klientem i mozolnie testowane i udoskonalane. Prawdziwym wyzwaniem było stworzenie backoffice, umożliwiającego zarządzanie klientami, transakcjami, promocjami oraz wspieranie procesów produkcyjnych i logistycznych. Wiele wysiłku zostało włożone w modelowanie procesu przebiegu zleceń – tak, aby zoptymalizować i kontrolować planowanie produkcji i logistykę. Osobnym zagadnieniem była architektura systemu Superfoto.pl, umożliwiająca niezawodną pracę i dostęp do ponad 10TB zdjęć, zgromadzonych w albumach użytkowników.

Projekt, ze względu na swój innowacyjny charakter, wymagał odpowiednio elastycznego podejścia ze strony Wykonawcy. Zastosowaliśmy maksymalnie wiele elementów „zwinnych” w zarządzaniu projektem, bardzo ściśle włączając Klienta nie tylko w proces analizy, ale też bieżącego zarządzania projektem, planowania zadań i testowania dostarczanych rozwiązań. Dzięki temu dziś razem z Klientem możemy cieszyć się, patrząc na serwis, w którym zarejestrowanych jest już prawie milion użytkowników...

Najważniejsze elementy serwisu internetowego Superfoto.pl:

 • Wirtualne albumy dla użytkowników.
 • Aplikacja desktopowa do edycji i przesyłania zdjęć.
 • Edycja zdjęć on-line (przez przeglądarkę WWW).
 • Tworzenie fotogadżetów z własnymi zdjęciami (kalendarze, kubki, ramki...) z podglądem on-line.
 • Aplikacja backoffice: zarządzanie płatnościami i obiegiem zleceń (przyjmowanie zleceń, akceptacja, podział na linie produkcyjne, kompletowanie, fakturowanie, przygotowanie do wysyłki, wysyłka).
 • Infrastruktura sprzętowa (obecnie ponad 10 TB zdjęć od około miliona).
 • Bliźniaczy serwis dla Wirtualnej Polski S.A. (foto.wp.pl), korzystający z SDDS (System Dostępu Do Sesji, komunikacja przez SOAP/XML) – pierwsze wdrożenie SDDS na zewnątrz WP, podobne wdrożenie dla serwisu Fotosik.pl.
 • Płatności elektroniczne:
  • mBank: mTransfer z powiadamianiem NPM.
  • Inteligo: płacę z Inteligo.
  • eCard (karty kredytowe).
  • Przelewy24.
  • Mikropłatności przez SMS

Thomas Gorzelik, V-ce Prezes Superfoto.pl

Współpraca z BOFHnet jest dla nas cenna nie tylko jako zapewnienie firmie solidnego partnerem technologicznego. BOFHnet potrafi dopasować się do nietypowych potrzeb i prowadzić projekt tak, jakby stanowił nasz własny dział IT – ze zrozumieniem specyfiki działań i faktycznych procesów biznesowych. To wielka wartość.

Thomas Gorzelik, V-ce Prezes Superfoto.pl
1_small 47_small 49_small 50_small 51_small 84_small